Zarząd SPT podpisał z Dyrekcją Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie porozumienie dotyczące współpracy.
Przewodniczący SPT, Tadeusz W. Bratos, w marcu 2004 roku zwrócił się do Ministra Zdrowia z zapytaniem o losy Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego badań psychologicznych kierujących pojazdami.
Dnia 15. Maja Ministerstwo Zdrowia nadesłało odpowiedz pisemną i zapewnienie, iż w/w Rozporządzenie ukaże się do dnia 29. Września 2004. Rozporządzenie to będzie konsultowane z naszym Stowarzyszeniem.
Od dnia 1. maja 2004 działalność psychologiczna, w tym badania kierujących pojazdami, została zaklasyfikowana przez Główny Urząd Statystyczny do Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) pod numerem 8514D Działalność Psychologiczna i Psychoterapeutyczna.
W Warszawie, w dniach 26-29 maja 2004 roku, odbył się 36 Kongres CIECA pt.: "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w rozszerzonej Unii Europejskiej". STP reprezentował na tym Kongresie Vice Przewodniczący Andrzej Markowski przedstawiając referat nt.: "Bezpieczeństwo ruchu drogowego w rozszerzonej Unii Europejskiej a wpływ czynników psychologicznych na kierowanie pojazdem. Badania lekarskie i psychologiczne dla kierowców zawodowych w Polsce." Referat został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzonych, zaowocuje prawdopodobnie nowymi europejskimi kontaktami.
Dnia 14 czerwca 2004 został powołany nowy skład Zespołu Doradczego przy Dyrektorze Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Do prac w tym zespole zostali powołani przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: Tadeusz Rotter, Jerzy M. Wojciechowski, Andrzej Markowski, Tadeusz W. Bratos.
Przewodniczący SPT uprzejmie prosi koleżanki i kolegów o nadsyłanie na podany adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wszelkich materiałów dotyczących naszej działalności, np.: artykułów, głosów w dyskusji, propozycji, uwag itp. Z koleżeńskim pozdrowieniem Przewodniczący SPT.